Skorzystaj z promocji! Kup zestaw za 129 zł zamiast 149 zł.

Blog -
Pierwszy sezon w ogrodzie. Czy da się od razu uzyskać duże zbiory?
autor:

Pierwszy rok w ogrodzie to często duże rozczarowanie. Miało być pięknie, a tymczasem zbiory są niezbyt obfite i długo trzeba na nie czekać. Zazwyczaj winne jest zaniedbanie na jednym z najważniejszych etapów początkowych prac ogrodowych.

Pierwszy rok w ogrodzie – od czego zacząć?

Masz już swoją wymarzoną działkę, siedlisko, a przynajmniej kawałek ogródka za domem. Co teraz? Większość osób zaczyna pierwszy rok w ogrodzie od przekopania ziemi lub zakupów w sklepie ogrodniczym. Tymczasem w ten sposób zaczynają prace ogrodowe od… środka!

Pierwszym krokiem w nowym miejscu zawsze powinno być zdiagnozowanie gleby. Nie musisz wysyłać próbek do regionalnej stacji biochemicznej i czekać na skomplikowane opisy. W laboratorium Diagnostyka Gleby robimy to szybko, a wyniki przedstawiamy Ci w formie prostego pliku w formie PDF. Co tam znajdziesz?

  • Informację o pH Twojej gleby;
  • zawartość składników odżywczych;
  • zalecenia co do najłatwiejszych sposobów na nawożenie;
  • dane o wilgotności i żyzności gleby.

Na tej podstawie możesz podjąć decyzje o tym, co będziesz sadzić na tym terenie, a także jak zadbasz o odpowiednią kondycję gleby na Twoim trawniku czy w ogródku kwiatowym. Plusem jest to, że próbkę gleby możesz pobrać w kilka chwil jeszcze zanim się wprowadzisz lub zaczniesz pierwszy rok w ogrodzie. Wystarczy do tego niewielka garstka ziemi. Tak naprawdę możesz najpierw zbadać glebę, a dopiero potem zdecydować, czy chcesz kupić daną działkę lub ogród.

Pierwszy sezon w ogrodzie – co może pójść nie tak?

W pierwszym sezonie w ogrodzie ciesz się sukcesami i nie wymagaj od siebie zbyt wiele. Nie znając jeszcze dobrze ziemi, nie możesz liczyć na to, że pierwszy rok w ogrodzie przyniesie maksymalne plony.

Wiele osób zniechęca się, gdy na wiosnę nie wychodzą najbardziej podstawowe uprawy, a już latem uzyskują soczyste pomidory i całe kilogramy ogórków. Jeśli zbadasz glebę, będziesz wiedział, czego możesz spodziewać się w pierwszym roku w ogrodzie. Następnie dobrze przekop ziemię i dbaj w sezonie o odpowiednio częste podlewanie. Jeśli nie wszystko wyjdzie tak, jak oczekiwałeś, zawsze możesz jeszcze intensywnie nawieźć ziemię jesienią, by kolejny rok w ogrodzie zacząć już z bonusem na starcie w postaci zdrowej gleby.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ ...

© 2024 All rights reserved diagnostykagleby.pl