Skorzystaj z promocji! Kup zestaw za 129 zł zamiast 149 zł.
W ziemi do pomidorów na każdy m3 powinno przypadać:
O niedoborze tych składników możesz się przekonać już po posadzeniu krzaków.
Np. niedobór wapnia objawia się suchą zgnilizną wierzchołków pędów, a przy niedoborze potasu rośliny żółkną, a w końcu usychają.
Dla pomidorów ważna jest też struktura gleby. Powinna ona być żyzna, przepuszczalna i dobrze uprawiona. Pomidory to wysokie i rozłożyste rośliny, a więc mają równie rozbudowany system korzeniowy, który musi utrzymać ten ciężar. W gliniastym ani piaszczystym podłożu pomidor nie wzrośnie.
Pomidory dobrze rozwijają się w glebie o odczynie 6-6,5. To neutralne pH, a więc pomidory da się uprawiać w towarzystwie większości innych warzyw, które też mają podobne wymagania.
Jednak weź pod uwagę, że w Polsce aż 40-50 proc. gleb to ziemie kwaśne. Na takich pomidory mogą nie urosnąć. Sprawdź więc pH ziemi do pomidorów, zanim je posadzisz.
Aby poprawić jakość ziemi do uprawy pomidorów, przede wszystkim musisz ją najpierw poznać. W tym celu wykonaj Diagnostykę Gleby dzięki zestawowi dostępnemu na stronie. To bardzo ważne, by nie próbować nawozić bez poznania składu gleby. Przecież nawet nie wiesz, czy Twoja ziemia nadaje się do uprawy tych warzyw, czy nie.
Może być tak, że jest zbyt kwaśna, a Ty ją jeszcze zakwaszasz, bo nie chcesz, żeby była za bardzo zasadowa… Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest zamówienie raportu, który w prostych słowach wyjaśni, jaka ziemia do pomidorów jest odpowiednia i co musisz zrobić, by taką samą uzyskać w swoim ogrodzie.