Skorzystaj z promocji! Kup zestaw za 129 zł zamiast 149 zł.
Jednym z najdroższych kwiatów świata jest róża Juliet Rose. Jej wyhodowanie zajęło ogrodnikowi 15 lat i pochłonęło ok. 3 mln. dolarów. Zresztą nawet mniej szlachetne sadzonki mogą sporo kosztować… Postępuj z nimi ostrożnie, a jeszcze zanim je zamówisz, sprawdź, jaka ziemia do róż jest najlepsza i czy masz w ogrodzie odpowiednie warunki do uprawy.
Polski klimat nie jest zbyt łaskawy dla róż. Problemy wiążą się najczęściej ze zbyt niską temperaturą i nieodpowiednim nawodnieniem. Jeśli jednak masz przed sobą słoneczne lato i jesteś zdeterminowany, by regularnie podlewać swój ogród, pozostaje jeszcze tylko jeden problem: jaka ziemia do róż?
Mówi się, że róże nie są wymagające, jeśli chodzi o warunki glebowe. To jednak może zmylić, bo mimo wszystko gleba pod róże:
Jak widać, gleba pod róże nie ma bardzo dużych wymagań, ale o pewnych czynnikach trzeba pamiętać, by nie zmarnować kwiatów. Kolejnym z nich jest pH gleby pod róże.
Idealne pH gleby pod róże to ok. 6,5. Kwiaty zaakceptują też pH rzędu 5,5 -7. Taki odczyn często ma standardowa ziemia ogrodnicza ze sklepu, więc jeśli sadzisz róże w doniczce, to nie będziesz mieć problemu z jej wyborem.
Jeśli nie masz pewności, jaki jest odczyn gleby pod róże na Twojej działce, to lepiej to sprawdzić przed ich posadzeniem. Nie będzie jeszcze za późno, by pozytywnie wpłynąć na pH gleby.
Poniżej dowiesz się, jak to zrobić.
Istnieją różne metody na sprawdzenie składu i jakości gleby. Najpierw jednak musisz dokładnie poznać jej odczyn i zawartość składników pokarmowych. Bardzo częsty błąd przy prawie gleby pod róże to nawożenie „na oko”. A przecież nie wiesz, ile fosforu, potasu czy azotu już jest w ziemi, więc jak możesz dobrać odpowiednią dawkę? Diagnostyka Gleby pozwoli szybko sprawdzić jakość gleby pod róże w Twoim ogrodzie. Dzięki dołączonym wskazówkom poznasz:
Więcej na ten temat pod linkiem.